Fundacja Pro Futurum

[su_tabs vertical=”yes”]
[su_tab title=”Aktualności”]

Ostatnio w naszym serwisie

RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA Fundacja Pro Futurum z siedzibą w Laskach, 05-080 przy ul. Brzozowa 92 jest administratorem Pani/Pana danych osobowych. Pani/Pana ...

Długowieczność to nie dar – odkryj jej tajemnice!

W czasie każdego przyjęcia urodzinowego wszyscy odśpiewują jubilatowi gromkie życzenia stu lat. Rzeczywistość pokazuje jednak, że niestety niewielu osobom udaje ...

Jak zapewnić opiekę seniorowi?

Wspieranie w codziennym życiu i umożliwienie jak najdłuższego przebywania w domu, wśród bliskich, to najlepsze co możemy dać starszym osobom ...
[/su_tab]
[su_tab title=”iPortal50+”]
iportal50plus

Cyfrowy świat ma coraz mniej tajemnic przed seniorami. Dziś osoby 50 plus blogują, mają konta na portalach społecznościowych, aktywnie korzystają z internetu. To właśnie do seniorów skierowany jest nasz portal internetowy. Na łamach portalu dla osób starszych zamieszczamy porady dedykowane osobom 50 plus, piszemy o ich codziennym życiu, kłopotach i radościach. Porady dla osób 50 plus, które publikujemy na naszym portalu internetowym dla seniora, dotyczą wszystkich aspektów życia: od kulinariów, poprzez zajęcia, najnowsze wydarzenia, zdrowie i urodę, czy kulturę.

Internetowe, codzienne porady dla osób starszych zastępują seniorom tradycyjne gazety. Na naszym portalu każda osoba w wieku 50 plus znajdzie dla siebie źródło inspiracji i ciekawych wiadomości. Portal internetowy dla seniorów to nie tylko porady i wiadomości, ale także blog i forum, na którym można dyskutować, a kto wie – może i poznać nowych przyjaciół.

W portalu dla osób 50 plus chcemy pokazywać pozytywne strony bycia seniorem, pokazać, że w każdym wieku można cieszyć się pełnią życia. Jesień życia nie musi być nudna i monotonna. Zachęcamy do korzystania z naszego serwisu dla osób 50 plus. To ogromna baza wiedzy na temat pomocy dla osób starszych, a także zbiór codziennych, przydatnych porad dla seniorów. Mile widziani są użytkownicy w każdym wieku. Zapraszamy do lektury, komentowania i współtworzenia iPortalu50Plus. Mamy nadzieję, że znajdą u nas Państwo interesujące artykuły, porady, wywiady i ciekawostki.

Link do serwisu: www.iportal50plus.pl

[/su_tab]
[su_tab title=”infoSenior”]

infosenior

Usługa InfoSenior przeznaczona jest dla osób starszych oraz rodzin Seniorów.

Ideą InfoSenior jest połączenie informacji niezbędnych dla dobrego i sprawnego funkcjonowania osoby starszej z telefonem zaufania.

W naszym kraju istnieje szereg różnych tematycznie informacji pod różnymi numerami telefonów. Fundacja Pro Futurum informacje z wielu dziedzin dotyczących osób starszych udostępnia w jednym miejscu, pod jednym numerem telefonu. Wiemy jak bardzo możliwość porozmawiania, poradzenia się w różnych problemach, lub chociaż opowiedzenia o nich jest dla osoby starszej, często samotnej – ważna.

Stąd powstał pomysł połączenia linii informacyjnej z telefonem zaufania. Pod numerem 664507937 senior lub jego bliscy mogą zadzwonić, opowiedzieć o swoim problemie, poradzić się i otrzymać informację, a jednocześnie zaznać zrozumienia w serdecznej atmosferze.

Podajemy link do strony InfoSenior, na której znajdować się będą odpowiedzi na często zadawane pytania.

Dzwoniąc na numer 664507937 otrzymamy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, np. gdzie otrzymać pomoc w zakresie opieki nad osobami starszymi, jak załatwić sanatorium, gdzie zakupić sprzęt rehabilitacyjny.

Osoba dzwoniąca może mieć pewność, że w serdecznej atmosferze opowie o swoich problemach i otrzyma rzetelną informację oraz psychiczne wsparcie.

Link do strony internetowej: www.infosenior.pl
[/su_tab]

[su_tab title=”Agencja Medyczna”]

centrum-medyczne

W ramach Fundacji Pro Futurum działa Agencja Medyczna, która odpłatnie udziela porad lekarskich.

Lekarze Agencji przyjmują pacjentów w przychodni oraz jeżdżą na wizyty domowe. Porady udzielane są w zakresie interny, pediatrii, chirurgii, psychiatrii,psychologii, profilaktyki żywieniowej, rehabilitacji. Prowadzona jest terapia uzależnień.

Wizyty realizowane są po wcześniejszej rejestracji pod numerem 226255598.

Link do strony internetowej: www.cpf.com.pl

[/su_tab]

[su_tab title=”Poradnia Geriatryczna”]

Poradnia geriatryczna

Geriatria jest dziedziną medycyny zajmującą się terapią osób starszych i w podeszłym wieku. Zajmuje się się diagnozowaniem i leczeniem chorób występujących w starszym wieku.

Leczenie geriatryczne umożliwia prowadzenie pacjenta z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami, w tym neurologicznymi, psychiatrycznymi, kardiologicznymi, urologicznymi i innymi.

Celem leczenia geriatrycznego jest:

  • zachowanie jak najdłużej dobrego stanu psychicznego i fizycznego pacjenta,
  • utrzymywanie sprawności  ruchowej i intelektualnej,
  • zapobieganie urazom i nowym chorobom.

Przychodnia geriatryczna przyjmuje pacjentów po wcześniejszym zarejestrowaniu. Istnieje możliwość dojazdu do chorego do domu. Umawianie pacjentów pod nr. tel.  226255598

[/su_tab]

[su_tab title=”Usługi Opiekuńcze”]

Usługi Opiekuńcze

Często marzeniem osoby starszej jest aby do końca swoich dni pozostać we własnym domu. Tam gdzie wszystko jest znajome, gdzie wszystko od lat ma swoje miejsce. Tam gdzie otaczają ją wspomnienia i historia minionych dni.

Senior wymaga pomocy w sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniu.Osoba starsza potrzebuje rozrywki: wyjścia na spacer, poczytania książki, rozmowy, teatru, wyjazdu na wycieczkę.

W zależności od stanu fizycznego i psychicznego opieka potrzebna jest przy załatwianiu formalności w urzędach, przychodniach zdrowia, sklepach.

Wraz z wiekiem osoba starsza staje się mniej sprawna. Wymaga opieki w codziennym funkcjonowaniu, pomocy w przygotowaniu posiłków, higienie osobistej, zażywaniu leków.

Zdarza się, że senior wymaga całodobowej opieki, ze względu na stan zdrowia.

Osoby po przebytych chorobach i hospitalizacjach często wymagają specjalistycznej opieki: zmiany opatrunków, injekcji, kroplówek, wymiany cewników, pomiarów ciśnienia i cukru, terapii odleżynowej, rehabilitacji oraz całkowitej pomocy w karmieniu, higienie osobistej, załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Jak pracujemy:
– mamy wieloletnie doświadczenie w sprawowaniu opieki nad pacjentem przebywającym w domu;
– nasi koordynatorzy podczas przyjaznej rozmowy z osobą zlecającą, zdobywają dokładną informację o potrzebach chorego i wspólnie ustają szczegółowy zakres opieki;
– koordynatorzy są w stałym kontakcie z bliskimi pacjenta;
– opiekunki i pielęgniarki na bieżąco informują koordynatora odpowiedzialnego za daną opiekę oraz osobę zlecającą o zmianach zachodzących w stanie pacjenta;
– w razie konieczności istnieje możliwość konsultacji z lekarzem sprawującym nadzór medyczny;
– istnieje możliwość wymiany opiekunek;
– formalności związane z załatwieniem opieki są nieskomplikowane, jest możliwość dojazdu do domu lub załatwienia przez internet.

Kto pracuje:
Opiekę nad osobą starszą sprawuje zespół składający się z:
– lekarza koordynującego;
– lekarzy współpracujących;
– psychologów;
– rehabilitantów;
– pielęgniarki;
– opiekunki;
– koordynatorki.

Rodzaje usług opiekuńczych:
– usługi godzinowe;
– usługi dobowe;
– usługi weekendowe;
– usługi nocne;
– opieka poszpitalna;
– opieka paliatywna.

Płatności:
– przystępne ceny;
– stawka godzinowa ustalana w zależności od ilości godzin opieki. opieki dziennej, nocnej dni zwykłych i świątecznych;
– płatność w formie gotówki lub przelewu;
– przysługuje ulga rehabilitacyjna na opiekę pielęgniarską w domu nad osobą niepełnosprawną ( art. 26 ust.1 pkt6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.).

Kontakt
tel. 226255598
e-mail: profuturum@profuturum.pl

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  [/su_tab]

  [su_tab title=”Dom Opieki”]

  Dom Opieki

  Fundacja Pro Futurum wspiera i nadzoruje merytorycznie budowę Domu Opieki w Gawartowej Woli, w powiecie warszawsko-zachodnim, 30 km od Warszawy. Dom Opieki będzie realizował i wprowadzał innowacyjny projekt opieki nad osobami starszymi.

  Budynek  budowany jest od podstaw z przeznaczeniem na Dom Opieki z zachowaniem wszystkich wymogów w tym w tym przeciwpożarowych, Sanepidu etc. W budynku zastosowane będą specjalistyczne drzwi ognioodporne, system sygnalizacji:
  – dymu, czadu, gazu,
  – ruchu,
  – zalania cieczą,
  – drgań i stłuczeń,
  – gazów usypiających,
  – otwarcia drzwi i okien.

  – Ciągi kanalizacyjne i wodne zbudowane będą ze specjalnych wyciszających materiałów.
  – Toalety i łazienki wykonane będą w sposób zapewniający komfort osobom niepełnosprawnym i z problemami ruchowymi.
  – W  każdym pokoju znajdować się będzie sygnalizacja umożliwiająca natychmiastowy kontakt z personelem medycznym.
  – Światło rozprowadzone będzie w sposób umożliwiający dobre widzenie i zapewniające odpoczynek wzrokowi.
  – Kolory ścian dobrane będą tak aby dawały poczucie spokoju i radości.
  – Budynek jest kameralny, maksymalnie przeznaczony dla 25 osób.
  – Będzie wyposażony w salę rehabilitacyjną, gdzie pod okiem wykwalifikowanego personelu mieszkańcy będą mogli zachować i rozwijać sprawność fizyczną.
  – Do dyspozycji oddana będzie sala światła gdzie będzie można się spotykać, spędzać czas wolny oddając się rozmowom, grom i różnego rodzaju zajęciom manualnym i psychofizycznym pod okiem wyspecjalizowanego animatora.
  – Do dyspozycji mieszkańców oddany będzie urządzony teren z altankami, ławeczkami, oświetleniem, ścieżkami zdrowia i specjalnie dobraną florą pod względem kolorystyki i bezpieczeństwa.
  – Mieszkańcy otrzymywać będą pięć posiłków dziennie. Całodobowo dostępne będą płyny: woda, soki, herbaty.

  Mieszkańcy Domu Opieki objęci będą opieką lekarską, psychologiczną, pielęgniarską, opiekunek i rehabilitantów. W ramach opieki nad osobami starszymi wdrożony będzie specjalny system opieki.

  Dom Opieki w Gawartowej Woli pod nadzorem Fundacji Pro Futurum będzie nastawiony na tworzenie komfortowych warunków dla pensjonariuszy poprzez zapewnienie:
  – całodobowej opieki medycznej,
  – dostosowanie do indywidualnych potrzeb osób starszych,
  – podtrzymywanie i rozwijanie sprawności życiowych,
  – podnoszenie sprawności intelektualnej i fizycznej,
  – przeciwdziałanie izolacji osób starszych (organizacja spotkań i wyjazdów).

  Fundacja Pro Futurum przyjęła jako priorytet wspieranie rozwoju nowoczesnej opieki stacjonarnej.

  Dom Opieki w Gawartowej Woli jest sztandarowym projektem Fundacji.

  [/su_tab]

  [su_tab title=”Hospicjum Domowe”]

  Hospicjum

  Pomysłodawczynią idei hospicjów jest Cicely Saunders, która założyła pierwsze hospicjum w Londynie.

  Ideą hospicjum jest by pacjent będący w ostatniej (terminalnej) fazie choroby nie cierpiał i godnie spędził ostatnie dni. Hospicjum jest instytucją świadczącą pomoc osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym w ostatniej fazie choroby. Polega ona na eliminacji bólu i innych objawów choroby. Oferuje także wsparcie psychologiczne i duchowe pacjentom i ich najbliższym.

  Wyróżniamy hospicja domowe i stacjonarne.

  Hospicjum domowe

  Hospicjum domowe otacza pacjenta całościową opieką w jego rodzinnym domu. Do chorego dojeżdża zespół medyczny składający się z: lekarzy,  pielęgniarek psychologów, opiekunów, rehabilitantów oraz wolontariuszy.

  Wypożyczany jest także specjalistyczny sprzęt medyczny np. materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne, koncentratory tlenu.

  Warunkiem objęcia opieką hospicyjną jest dostarczenie :
  – skierowania od lekarza pierwszego kontaktu,
  – rozpoznanie choroby nieuleczalnej,
  – zgoda chorego,
  – dokument potwierdzający ubezpieczenie.

  Opieka jest bezpłatna.

  Przykładowe kontakty:
  Ośrodek hospicjum domowe – 226796700
  Warszawskie Hospicjum  Społeczne – 601660301
  Hospicjum Domowe – 228101504

  Hospicjum stacjonarne

  Hospicjum stacjonarne organizuje opiekę nad chorym w specjalistycznym ośrodku.
  Zapewnia:
  – 24 h opiekę personelu medycznego,
  – sale dla pacjentów z odpowiednim sprzętem (łóżka, materace przeciwodleżynowe etc.),
  – wyżywienie.

  Umieszczenie pacjenta w hospicjum możliwe jest po zakończeniu leczenia przyczynowego potwierdzonego przez lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu. Warunkiem objęcia opieką hospicyjną jest ponadto dostarczenie dokument potwierdzający ubezpieczenie oraz zgoda chorego.

  Opieka jest bezpłatna.

  Przykładowe kontakty:
  Hospicjum Onkologiczne – 226435708
  Hospicjum Stacjonarne  – 228877700

  [/su_tab]

  [su_tab title=”Szkolenia”]

  Szkolenia

  W ramach Fundacji Pro Futurum działa Centrum Edukacyjne FPF. Placówka jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00310/2015.

  Centrum szkoli opiekunów osób starszych w zakresie:
  – opieka nad osobą starszą w domu,
  – opieka nad osobą starszą w ośrodku opiekuńczym,
  – opiekunów osób niepełnosprawnych,
  – managerów placówek opiekuńczych.

  Tematyka przygotowania zawodowego obejmuje:
  – opiekę pielęgniarsko – pielęgnacyjną,
  – nawiązywanie kontaktu z osobą starszą i jej najbliższymi,
  – aktywizacja osób starszych,
  – organizacja czasu wolnego,
  – organizacja i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych dla osób starszych,
  – elementy PBS.

  Szkolenia składają się z bloku zajęć dydaktycznych i bloku zajęć praktycznych w placówkach opiekuńczych.

  Informacje o naborze na szkolenia podawane są na bieżąco na stronach FPF.

  [/su_tab]

  [/su_tabs]

  Nasi Partnerzy